Blog

Blog & Novinky

Mít správné a ověřené informace je základ v dnešní době, kdy je k dispozici nespočet informačních zdrojů. Ve světě asistované reprodukce to platí dvakrát tolik. Proto zde najdete spoustu zajímavých článků, které vám přiblíží tento celý okruh a mnoho dalších témat, které s ním souvisí.

 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2021

  Těhotenství týden po týdnu: 14 týden

  Žena ve čtrnáctém týdnu těhotenství vstupuje do druhého trimestru. Miminko měří necelých 9 centimetrů, což znamená, že je velké zhruba jako jablko a váží kolem 40 až 50 gramů. Začátek druhého trimestru je obvykle považovaný za nejhezčí část těhotenství. Ranní nevolnosti už ustoupily, hormony se stabilizují a těhotné ženy pociťují více energie. V tomto období se o nastávajících maminkách říká, že začínají „zářit“. Díky hormonálním změnám mají pevnější a lesklejší vlasy, rozzářenou pokožku a zdravé a silné nehty.

   
  14 týden těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2021

  Jak podpořit plodnost ženy

  Ozvaly se u vás biologické hodiny a začínáte uvažovat o miminku? Některým párům se to podaří téměř okamžitě, jiné musí chvíli počkat a u dalších se snažení o vlastního potomka protahuje natolik, že musejí vyhledat odbornou pomoc u odborníků z IVF klinik. Plodnost začíná být u současné populace stále větší problém a až 20 % párů dokáže počít jen díky metodám asistované reprodukce. Než ale dojde na léčbu a umělé oplodnění, vyplatí se vyzkoušet několik osvědčených triků, jak podpořit plodnost u žen. Stačí dodržovat pár jednoduchých zásad a nový přírůstek do rodiny si můžete domů z porodnice dřív, než byste sami čekali. Čím je tedy možné podpořit plodnost přirozenou cestou?

  ivf praha
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2021

  Strašák jménem PMS – příčiny, příznaky a léčba

  Premenstruační syndrom (PMS) trápí řadu žen. Objevuje se zhruba týden před začátkem menstruace, často provází její začátek a může mít fyzické i psychické projevy. Ženy s premenstruačním syndromem si stěžují na bolesti v podbřišku, křeče, bolesti hlavy nebo zhoršený stav pokožky. Dalšími symptomy jsou podrážděnost, špatná koncentrace, stres, únava a celková skleslost. Jakkoli není premenstruační syndrom kvalifikovaný jako nemoc a často je zdrojem nejrůznějších nevybíravých komentářů, podle studií trpí PMS skoro 80% žen. U části z nich je pak natolik silný, že je omezuje v každodenním životě. Jaké jsou jeho příčiny, příznaky a jak se dá léčit.

  pms
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Září 2021

  Těhotenství týden po týdnu – 16 týden

  V 16. týdnu těhotenství začíná druhý trimestr nabírat plné obrátky. Zatímco ještě před dvěma týdny, kdy druhý trimestr začínal, těhotenství ještě nebylo na ženě příliš patrné, od šestnáctého týdne už pomalu začíná čas na změnu šatníku. Miminko dorostlo zhruba do 12 centimetrů a váží kolem 80 gramů, což by se dalo přirovnat například k avokádu. V tomto období už se také rozlišily pohlavní orgány. Pokud si rodiče přejí znát pohlaví dítěte ještě před narozením a miminko je v děloze správně natočené, gynekolog dokáže pomocí ultrazvuku určit, jestli to bude chlapeček nebo holčička.

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Září 2021

  Zmrazení vajíček jako šance do budoucnosti

  Díky kryokonzervaci vajíček má mnoho párů šanci si zachovat plodnost i do budoucna. Neplodností trpí téměř čtvrtina evropské populace a umělé oplodnění je často jediná možnost, jak si pořídit vlastního potomka. IVF léčba je náročná po fyzické i psychické stránce a odběr vajíček je poměrně náročný proces. Díky moderním lékařským metodám na IVF klinikách je ale možné vajíček odebrat více a zmrazit je pro případ, že se pár rozhodne mít dalšího potomka a nedaří se mu počít přirozenou cestou. Kryokonzervace je možnost, jak odložit mateřství na pozdější dobu a zároveň uchovat zdravá vajíčka.

  zmrazení vajíček
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Srpen 2021

  Co je neplodnost a jak ji léčit

  Neplodnost trápí téměř každý pátý pár v České republice. Neplodností trpí muži, stejně jako ženy a často jsou v páru neplodní oba. Pokud se muži a ženě nedaří otěhotnět ani po roce nechráněného pohlavního styku, je na čase se obrátit na specialisty. Díky metodám IVF a asistované reprodukce je možné pomoci většině lidí, kteří touží po vlastním potomkovi. Lékaři a gynekologové jsou schopni velmi přesně diagnostikovat, jaký je problém, a také určit nejlepší metody pro to, jak otěhotnět. Díky nejmodernějším metodám in vitro fertilizace, včetně léčby darovanými vajíčky, mohou lékaři pomoci většině párů ke splnění snu o vlastní rodině.

   
  neplodnost
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Srpen 2021

  Potraviny, které podporují plodnost muže

  Mnoho párů touží po založení vlastní rodiny a rodičovství, ale řadě z nich se nedaří. Neplodnost je v posledních letech v Evropě čím dál větší problém. Na vině je špatná životospráva, stres, nedostatek pohybu nebo zvyšující se věk nastávajících rodičů. U řady párů je neplodnost způsobená kvalitou nebo nedostatkem spermií u muže. Pokud se páru nedaří počít ani po roce nechráněného pohlavního styku, nabízí se možnost asistované reprodukce na jedné z mnoha IVF klinik. Plodnost u mužů i žen lze ale podpořit mnoha dalšími způsoby a jedním z nich je i úprava jídelníčku a celkově životního stylu. Jaké potraviny mohou plodnost mužů ovlivnit a jakými dalšími způsoby se dá podpořit?

   
  neplodnost
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2021

  Péče o novorozence a příprava na ni

  Na příchod nového přírůstku do rodiny se nikdy nedá 100% připravit. Stejně jako každý dospělý člověk je i novorozené miminko individualita, která reaguje na svět a okolní prostředí po svém. Jaká tato reakce bude, zjistí novopečení rodiče až po příchodu z nemocnice. Přesto je ale možné podniknout řadu kroků, které usnadní dítěti adaptaci z bezpečí matčiny dělohy na nové prostředí. S přípravami se doporučuje začít už v prvním a druhém trimestru, protože ve třetím trimestru a zvláště těsně před porodem je potřeba, aby budoucí maminky hodně odpočívaly a tatínkové jim byli k dispozici. Jak se připravit na příchod miminka a jak probíhá péče o novorozence? 

  ivf klinika praha
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2021

  Darování spermií a darování vajíček

  Program dárcovství na klinikách asistované reprodukce a darování spermií a vajíček je pro mnoho párů, které se léčí s neplodností, jedinou nadějí na početí vlastního potomka. Špatná kvalita spermií i vajíček bývá totiž nejčastější příčinou neplodnosti, s níž se potýká téměř čtvrtina párů v Evropě. IVF kliniky proto vítají všechny dárkyně vajíček i dárce spermatu, kteří mají zájem pomoci druhým splnit si svůj sen o rodičovství a počít vlastního potomka. Kdo se může stát dárcem, jaké podmínky musí splnit a jak celý proces probíhá? Poradíme vám, jak na to. 

  ivf praha
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2021

  Průvodce pro příjemkyně darovaných vajíček

  Léčba darovanými vajíčky je pro mnoho žen jedinou šancí na to, jak otěhotnět a zažít krásy mateřství. V současné době je v Evropě téměř čtvrtina párů neplodných a čísla se stále zvyšují. Příčinou neplodnosti bývá často genetická zátěž, nejrůznější onemocnění a zvyšující se věk prvorodiček, ale výjimkou není ani špatné životní prostředí nebo nevhodná životospráva. V případě, že se páru nedaří počít přirozenou cestou ani po roce nechráněného pohlavního styku, vyplatí se navštívit kliniku asistované reprodukce, nechat se vyšetřit a zjistit možné příčiny neplodnosti u žen i mužů. Lékaři z IVF kliniky pak navrhnou nejvhodnější léčbu. Poradíme vám, jak celý proces probíhá. 

  darování vajíček
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2021

  Těhotenství týden po týdnu: 17. týden

  Sedmnáctý týden těhotenství je začátek druhého trimestru a miminko může mít až 17 centimetrů a vážit 140 gramů. V tomto období už by budoucí rodiče měli znát pohlaví svého potomka, samozřejmě pokud si to sami budou přát a nebudou se chtít nechat překvapit až při porodu. Plod už má v této době vyvinuté dva základní reflexy, polykací a sací. U žen, které během prvního trimestru trpěly nevolnostmi a změnami nálad, by měly tyto obtíže být na ústupu. Na co vše se připravit během 17. týdne těhotenství? 

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2021

  Psychohygiena jako šance na početí

  Každý lékař, a nejen ti z klinik asistované reprodukce, vám potvrdí, že dobrá nálada a psychické rozpoložení jsou pro léčbu nejrůznějších nemocí, chorob a neduhů zásadní. V dnešní uspěchané době, která na nás klade vysoké požadavky, často není možné vyhnout se každodennímu stresu a zátěžovým situacím. Žijeme ve společnosti zaměřené na výkon a práce na nás klade vysoké požadavky. S neustálým koloběhem nikdy nekončících povinností a úkolů nevyhnutelně přichází také únava a stres. Jak se správně starat o své duševní zdraví, které je oporou našeho fyzického stavu? Odpovědí může být psychohygiena.

   
  jak nejrychleji otěhotnět
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2021

  Vývoj imunity miminka v těhotenství i po porodu

  Imunitní systém je pro člověka klíčový, protože pomáhá chránit organismus před škodlivými vlivy. Vyvíjí se ještě před narozením a upevňuje se po celý život. Velmi zásadní je ale 9 měsíců, kdy je plod chráněný v těle budoucí maminky, a následující tři roky života. V této době se vytvářejí ty nejdůležitější látky proti patogenům, které mohou být pro dítě škodlivé. Posiluje se obranyschopnost organismu, vytváří se autotolerance, antigeny a imunitní dohled.  Během těhotenství získává plod imunitní látky z těla matky, po narození pak reakcí na vliv okolního prostředí. Co je důležité pro vývoj správného imunitního systému u miminka?

  oplodnění
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2021

  Plodnost muže

  Neplodnost začíná být v posledních letech v západní Evropě velký problém a v České republice se nedaří počít téměř čtvrtině párů. Někdy za to může neplodnost muže, někdy neplodnost ženy a v mnoha případech jejich kombinace. Snaha o početí, úspěšné otěhotnění i případný nezdar tak ovlivňuje zdraví obou partnerů v páru. V případě, že se vám nedaří otěhotnět ani po roce nechráněného pohlavního styku, je na čase navštívit kliniku asistované reprodukce. Zkušení odborníci provedou řadu vyšetření a zjistí, v čem přesně spočívá problém. Jak se zjišťuje plodnost u mužů? A jak podpořit plodnost?

  ivf klinika praha
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2021

  Pro a proti darování vajíček

  Darování vajíček už v dnešní době není takové tabu, jaké bylo v minulosti. Na internetu existuje mnoho diskusních fór, na kterých ženy otevřeně řeší dárcovství a celý proces s tím spojený. Objevují se otázky, jak se vybrat správnou kliniku, co vše darování vajíček obnáší, jaké jsou podmínky dárcovství a mnoho dalších. Některá fóra poskytují relevantní informace, jiná zase podporují mýty, které jsou s dárcovstvím a odběrem vajíček spojená. Odborníci z kliniky Gynem proto pro vás připravili průvodce darování vajíček včetně všech důvodů pro a proti. Dárcovství je dobrovolné a je jen na vás, jak se rozhodnete. 

  darování vajíček
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2021

  Průvodce darováním vajíček

  Ženy, které se rozhodují pro darování vajíček, mají mnoho otázek, které jsou s tímto procesem spojené. Jednou z prvních je, proč vlastně vajíčka darovat. Kromě finanční odměny, která je s dárcovstvím spojená, je to příležitost, jak pomoci párům, kterým se nedaří otěhotnět přirozenou cestou ani dalšími metodami umělého oplodnění, jako je například intrauterinní inseminace (IUI) a další. Pokud se pro darování žena rozhodne, na IVF klinice ji lékaři celým procesem provedou. V případě, že darování vajíček zvažujete, přečtěte si, co vše to obnáší.

  darování vajíček
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2021

  Těhotenství týden po týdnu: 10 týden

  V prvním trimestru, během desátého týdne těhotenství má nenarozené miminko zhruba 3 centimetry a váží necelých 5 gramů. Začíná pomalu vypadat jako lidská bytost a gynekologové už v této fázi o něm nemluví jako o embryu, ale jako o plodu. V tomto období rostou vnitřní orgány, které už začínají postupně fungovat. Probíhající hormonální změny prospívají vývoji plodu, zatímco mnoho těhotných žen v prvním trimestru trpí nevolnostmi a změnami nálad. Co všechno nastávající maminky v 10. týdnu těhotenství čeká? 

   
  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2021

  Jak zvládnout rizikové těhotenství

  Ať už žena otěhotněla přirozenou cestou nebo díky umělému oplodnění na klinice asistované reprodukce, může se v některých případech stát, že i přes veškerou péči lékařů, jsou těhotenství riziková. Faktorů, které způsobují komplikace v těhotenství a ohrožují plod i matku, může být několik. Nejčastěji se jedná o zdravotní problémy, ale svou roli může hrát také stres nebo špatný životní styl. V řadě případů gynekologové nařídí opatření pouze preventivně, ale v závažnějších případech může dojít až k režimu na lůžku v domácím léčení nebo hospitalizaci.

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2021

  Proč darovat vajíčka a jak tím můžete pomoci

  Umělé oplodnění a asistovaná reprodukuje je pro mnoho párů jedinou šancí, jak si založit vlastní rodinu. S problémem, jak otěhotnět, se dnes potýká téměř čtvrtina evropské populace. Současná medicína dosáhla tak vysoké úrovně, že může pomoci až 90 % párů pořídit si díky metodám IVF vlastní dítě. V mnoha případech ale potřebují kliniky asistované reprodukce pomoc od dárkyň vajíček i dárců spermatu. V rozhodnutí, proč darovat vajíčka, hraje svou roli řada faktorů od touhy pomoci druhým splnit si svůj vlastní sen až po finanční odměnu, která je s dárcovstvím spojená.

   
  darování vajíček
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2021

  Těhotenství týden po týdnu: 23 týden

  Dvacátý třetí týden těhotenství je období mnoha změn nejen u miminka, ale také u nastávající maminky. Těhotenství už je na ženě viditelně patrné, protože tato doba znamená u většiny žen přibírání na váze a zakulacování bříška. Běžné jsou i první děložní stahy, kterým se lidově říká poslíčci. Také miminko roste a přibývá na váze. Velkou změnou pro něj je vývoj sluchu, díky kterému dokáže rozlišit hlas matky, na který reaguje. Co všechno těhotné ženy ve 23. týdnu těhotenství čeká? 

   

   

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2021

  Jak řešit problémy s kojením

  Většina žen může kojit hned po narození miminka, ale není to samozřejmost. Některé maminky se mohou potýkat s nejrůznějšími problémy, ať už mají potíže ony samotné nebo dítě. Mezi nejčastější obtíže, které způsobují problémy s kojením, patří například nedostatek mléka, popraskané bradavky, ucpaný mlékovod, zánět prsní žlázy nebo také to, že dítě při kojení kouše. Všechny tyto problémy jsou ale řešitelné a pomůže vám s nimi váš gynekolog, porodní asistentka nebo specialista na laktační poradenství. Kojení je nejpřirozenější a nejzdravější forma nutričně vyvážené výživy pro miminko, která navíc upevňuje vazbu mezi matkou a dítětem. 

  dítě z darovaného vajíčka
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2021

  Speciální laboratorní metody IVF zvyšují šanci na otěhotnění

  V případě, že se páru nedaří počít nebo se jeden či oba partneři potýkají s neplodností, je asistovaná reprodukce jedinou možností, jak si pořídit vlastní miminko. Reprodukční kliniky běžně nabízejí standardní postupy léčby a umělého oplodnění. Kromě nich existují ještě speciální laboratorní metody, které zvyšují šanci na úspěšné oplodnění vajíčka, jeho uhnízdění v děloze a zdárný vývoj plodu. Mezi tyto techniky asistované reprodukce, patří například prodloužená kultivace, asistovaný hatching, EmryoGen, EmbryoGlue a řada dalších. Jakými metodami lze zvýšit šance, jak otěhotnět? 

  metody asistované reprodukce
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2021

  Cvičení pro těhotné - jóga, pilates i plavání

  V minulosti se považovalo cvičení v těhotenství za nebezpečné pro plod i pro matku. V dnešní době už se odborníci shodují v tom, že pokud žena není na rizikovém těhotenství nebo nemá jiné obtíže, je přiměřená míra pohybu naopak žádoucí. Vždy ale záleží na tom, jak byla žena fyzicky aktivní před otěhotněním. U zdravých žen ale platí, že je cvičení v těhotenství prospěšné po fyzické i psychické stránce. Vhodně zvolený pohyb pomůže ulevit od bolestí zad, kyčlí, snižuje riziko vzniku křečových žil, těhotenské cukrovky, zvýšeného tlaku a odbourává stres. V neposlední řadě je cvičení pro těhotné také nejlepší příprava na porod a následné náročné období s novorozeným miminkem. 

  cviky pro těhotné
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2021

  Vědomé početí- tipy na hladký průběh

  Vědomé početí neznamená, že by se žena sama rozhodla, že chce otěhotnět a okamžitě se jí to podařilo. Jedná se spíše o dosažení určitého stavu těla a mysli, které připraví nejlepší podmínky pro početí. Tohoto stavu lze dosáhnout dobrou fyzickou kondicí a zdravím, vyváženou a pestrou stravou, pozitivním myšlením, dobrým psychickým rozpoložením a kvalitními mezilidskými vztahy i partnerským soužitím. Co je to tedy vědomé početí a jak tohoto stavu dosáhnout.

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2021

  Jak léčit endometriózu?

  Endometrióza je jedním z nejčastějších gynekologických onemocnění u žen v reprodukčním věku, které může být jednou z příčin neplodnosti. Toto onemocnění je způsobeno nedostatkem nebo naopak zvýšenou hladinou hormonů. Problém pak spočívá v tom, že během menstruace neodejdou z ženského těla všechny částečky výstelky dělohy, ale uchytí se na ostatních orgánech v pánevním dně, kde způsobují problémy. Jaké jsou příznaky endometriózy a jak ji účinně léčit?

   
  endometrióza
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2021

  Vědomé početí – co pro něj udělat a jak se připravit

  Psychika má na lidský organismus stejně velký vliv jako fyzické zdraví a u pokusů otěhotnět to platí dvojnásob. Při snaze o početí nestačí jen správná životospráva, pestrý jídelníček, dostatek pohybu a dobrá kondice. Duševní pohoda také hraje velmi důležitou roli. Zvláště u žen, které se o miminko pokoušejí už delší dobu a stále se jim to nedaří. Jak spolu tedy souvisí psychika a otěhotnění. Co dělat, aby žena byla v tom nejlepším stavu nejen po fyzické ale také emoční stránce?

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2021

  Tipy a triky, jak zvládnout těhotenství

  Těhotenství je období, na které se většina žen těší a je to jedno z nejhezčích období života. Přesto to automaticky neznamená, že těhotenství bude procházka růžovou zahradou. V mnoha případech musí ženy řešit řadu náročných situací po fyzické, psychické i emoční stránce. Některé trpí ranními nevolnostmi, únavou, otoky, výkyvy nálad nebo strachem z neznámé budoucnosti. Každá žena prožívá těhotenství individuálně, ale existuje několik osvědčených rad, jak těhotenství zvládnout.

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Únor 2021

  4 příčiny neplodnosti u žen a jejich řešení

  Na ženskou neplodnost má největší vliv věk. Ideální doba na početí je do 25 let, poté začne počet vajíček zásadním způsobem ubývat a zhoršuje se také jejich kvalita. Neplodnost u žen ale nezpůsobují jen přibývající roky. Na vině může být také operace slepého střeva, obezita, hormonální nerovnováha nebo nejrůznější patologické jevy. Jaké má neplodnost u žen příčiny a jak se dá řešit?

  neplodnost
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Únor 2021

  Těhotenství týden po týdnu: 8 týden

  Osmý týden těhotenství je důležitý milník ve vývoji plodu. V druhém měsíci začíná miminko svým vzhledem připomínat člověka, i když je zatím veliké asi jako fazole. V tomto období se nemění jen plod, ale také fyzický a psychický stav těhotné ženy. Velký příliv hormonů může způsobovat únavu, nevolnosti, podrážděnost nebo takzvané „chutě“. Na co se připravit v 8 týdnu těhotenství?

  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Únor 2021

  Darování vajíček jako moderní přivýdělek i pomoc druhým

  Darování vajíček už dávno není tabu a s přibývajícími páry, které mají problémy s početím, se o dárcovství vajíček mluví v rámci celospolečenské diskuse jako o novodobém fenoménu. Darování vajíček má několik aspektů. Je to pomoc neplodnému páru, která je zároveň finančně kompenzovaná. Díky dárcovství má žena nárok na bezplatné komplexní vyšetření svého zdravotního stavu a genetických dispozic.

  darování vajíček
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Únor 2021

  Výhody a nevýhody nitroděložního tělíska

  Nitroděložní tělísko patří mezi jedny z nejspolehlivějších metod antikoncepce. I přesto se ale nejedná o nejvyužívanější antikoncepční prostředek. Stále ho totiž obestírá mýtus z minulosti, že se nejedná o bezpečnou antikoncepční metodu a navíc způsobuje zdravotní komplikace. To možná byla pravda v minulosti, ale dnes už to rozhodně neplatí. Zdravotní rizika spojená s nitroděložním tělískem nejsou téměř žádná a naopak má řadu výhod. Jednou z nich je, že si můžete vybrat hormonální i nehormonální variantu.

  nitroděložní tělísko
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Leden 2021

  Co je to ovulační kalendář a jak zvýšit šanci na otěhotnění

  Plodné dny, během kterých je nejsnadnější otěhotnět, nastávají během období ovulace. Díky ovulačnímu kalendáři je možné orientačně určit, kdy toto období nastane. Ženy tak mají možnost plodné dny předpovídat a plánovat těhotenství. Jak zjistit ovulaci pomocí ovulačního kalendáře a jaké jsou na ovulační kalendář aplikace?  

  jak otěhotnět
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Leden 2021

  Jak otěhotnět? Zaručené tipy pro početí

  Dospěli jste do životní fáze, kdy jste připraveni na nový přírůstek do rodiny? Pak se vám jistě bude hodit několik tipů, jak pomoci otěhotnění. U žen hraje velkou rolu ovulace a výpočet plodných dnů, u mužů zase zdravý životní styl. Podívejte se na zaručené rady pro podporu těhotenství a rychlé početí. Stačí se držet několika jednoduchých tipů a vaše miminko bude brzy na světě. 

   
  nedaří se otěhotnět
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Leden 2021

  Jak probíhá umělé oplodnění?

  Neúspěšné pokusy o početí potomka už v současné době nemusejí znamenat život bez dětí. Moderní medicína je natolik vyspělá, že dokáže řadu problému, včetně neplodnosti, řešit. Nadějí pro páry, kterým se nedaří přirozenou cestou počít miminko, je asistovaná reprodukce a základní metoda mimotělního oplodnění neboli IVF. Na co se při procesu umělého oplodnění připravit? 

   
  co je ivf
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Leden 2021

  Jak řešit problémy s neplodností u muže

  Neplodnost je problém, který v současnosti řeší řada párů. Uvádí se, že až pětinu z nich, trápí komplikace s přirozeným početím. Vliv na plodnost má mnoho faktorů, jak u žen, tak u mužů. Co může způsobovat mužskou neplodnost, jak ji poznat a jak řešit? Podrobné informace se dozvíte v našem článku.

   
  neplodnost
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Prosinec 2020

  Péče o embrya na reprodukční klinice

  Při jednom cyklu in vitro fertilizace se odebírá více vajíček, která jsou následně oplodněna spermiemi. Pokud je oplodnění úspěšné, mají lékaři k dispozici několik použitelných embryí, které lze použít pro transfer. V současnosti se běžně používá pouze jedno embryo, aby nedocházelo k vícečetnému těhotenství. Co se tedy děje s ostatními embryi a jak se o ně pečuje?

  vývoj embrya po ivf
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Prosinec 2020

  Sex během těhotenství – je důvod k obavám nebo ne?

  Sex v těhotenství je velké téma, které páry v očekávání intenzivně řeší, a k této problematice se vyjadřuje i řada gynekologů. Pro někoho je sex během těhotenství samozřejmostí, v někom vyvolává pochybnosti. Je naprosto přirozené, že se nastávající rodiče bojí, aby svému nenarozenému potomkovi neublížili. Je tedy důvod k obavám nebo ne? 

  oplodnění
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Prosinec 2020

  Umělé oplodnění hrazené pojišťovnou – kolik stojí a na co máte nárok

  Neplodnost začíná být v současné společnosti čím dál tím víc diskutované téma. Díky pokroku v oblasti reprodukční medicíny i novele zákona o umělém oplodnění mají tisíce lidí šanci stát se šťastnými rodiči. Po finanční stránce se ale jedná o velmi nákladnou léčbu. Kolik stojí umělé oplodnění a jaké jsou možnosti jeho uhrazení pojišťovnou?

  asistovaná reprodukce
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Prosinec 2020

  Vliv spánku na plodnost aneb jak zvýšit šance na otěhotnění

  Spánek je pro lidský organismus jedním z nejdůležitějších stavů a o jeho blahodárném vlivu bylo řečeno již mnohé. Je nezbytný pro obnovení energie, pomáhá při léčení, je důležitý pro pozitivní duševní rozpoložení, správné fungování paměti a zlepšuje schopnosti při učení a koncentraci. V neposlední řadě má kvalitní spánek také významný vliv na plodnost a zvyšuje šanci na otěhotnění.

  úspěšnost ivf
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Listopad 2020

  Co se skrývá pod zkratkou KET?

  Pokud se snažíte počít potomka a stále se nedaří, možná vás napadlo uvažovat o možnostech asistované reprodukce. Kromě toho, že se jedná o fyzicky i psychicky náročný proces, pojí se s ním také spousta neznámých lékařských termínů. Jedním z nich je pojem kryoembryotransfer. Co je KET a co to znamená? 

  co je ivf
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Listopad 2020

  Psychika neplodných – kudy ven z beznaděje

  Když se pár rozhodne, že si pořídí miminko, je to velký životní krok. Jenže mezi rozhodnutím otěhotnět a narozením potomka nebývá jen devět měsíců těhotenství, ale občas to může být běh na dlouhou trať. V případě, že se nedaří otěhotnět přirozenou cestou, naději dává asistovaná reprodukce. Jenže umělé oplodnění se nemusí podařit na první pokus. Jak při neúspěšných pokusech počít nepropadnout beznaději? 

  ivf zkušenosti
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Listopad 2020

  Zvyšte svoji šanci na otěhotnění lepší životosprávou

  Neplodnost může mít mnoho příčin a s neúspěšnými pokusy o založení rodiny se v současné době potýká mnoho párů. Sníženou plodnost způsobují nejen genetické predispozice nebo různé druhy onemocnění či poruch. Velkou roli hraje i životní styl. Jak tedy zlepšit životosprávu pro lepší plodnost?

   
  jak otěhotnět
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Listopad 2020

  5 největších mýtů o těhotenství

  Nastávající rodiče mají v dnešní době přístup k mnoha informacím, které se týkají těhotenství. Internet je plný blogů a webových fór pro nastávající maminky, které z nich mohou čerpat informace nebo své zkušenosti sdílet s ostatními. Na trhu je dostupná celá řada publikací od těch populárně naučných až po ty odborné. Přesto mezi lidmi koluje stále velké množství mýtů a pověr o těhotenství. Jaké jsou ty nejčastější?

   
  těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2020

  Obezita a její vliv na těhotenství

  Obezita patří mezi nejčastější populační nemoci dnešní doby. Kvůli konzumaci přemíry nekvalitního jídla, nedostatku pohybu a nezdravých návyků. Mimo jiné má vysoce negativní vliv také na otěhotnění a samotné těhotenství. 

   
  Obezita a těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2020

  IVF metody 2. díl - Embryoscope, Asistovaný hatching a mnohem více

  Druhý díl článku IVF metod. Klinika GYNEM nabízí velké množství metod a zde budou představeny další z nich.

  Metody IVF, Embryoscope
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2020

  IVF metody 1. díl - MACS, ICSI, IMSI. Co se skrývá za těmito písmeny?

  Na první pohled se tato slova mohou zdát jako z jiné planety. Ve světě IVF však znamenají mnoho. Každá z těchto zkratek je jedna metoda umělého oplodnění. Zde najdete vysvětlení a také popis, co tyto metody obnáší.

  Metody IVF, MACS, ICSI, IMSI
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2020

  5 druhů vitamínů, které zařadit do svého jídelníčku

  Podzim. Babí léto, barevné listy stromů, teplý čaj, ale také období onemocnění, které je teď velmi aktuální kvůli koronaviru. Silná imunita je tedy důležitější než kdy jindy a každý by o ni měl pečovat. Vyvážená strava, pohyb, spánek. To jsou tři základní kameny. Jak imunitu podpořit vitamíny a minerály, které tělo není schopné získat ze stravy? Zde je seznam 5 pomocníků, které stojí za to do jídelníčku zařadit.

  Vitamíny, imunita, superfoods
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Říjen 2020

  Máte zájem o novou perorální antikoncepci zdarma?

  Máte zájem o novou perorální antikoncepci zdarma?
  Jsme tým zdravotnických odborníků a právě ve výzkumném klinickém hodnocení zkoumáme novou perorální antikoncepci.
  Máte zájem o novou perorální antikoncepci zdarma?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Září 2020

  Rakovina prsu: jak ji včas odhalit a jaké jsou příznaky?

  Rakovina. Diagnóza, kterou v životě nechce slyšet žádný člověk. Bohužel jsou karcinogenní onemocnění velmi rozšířená a postihují značnou část populace. U žen patří mezi nejrozšířenější druhy rakovina prsu. Až 6000 žen ročně odchází z ordinace s touto diagnózou. Nádor se vytváří z buněk, u kterých byla pozměněna původní funkce a vymkly se kontrole. Může také prostoupit do jiných částí těla a vytvářet tzv. metastáze. Jak se projevuje a co dělat v případě prevence?

  Rakovina prsu: příčiny, příznaky, prevence?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Září 2020

  Druhá vlna aneb jak nezešílet v Covid-době

  Předpokládaná druhá vlna klepe na dveře. V televizi, na internetu, v radiu a ostatních medií není slyšet o ničem jiném, než o koronaviru. Nespočet nových a jiných informací, opatření a dat je do lidí bombardováno každou chvíli. Lidé neví co bude, s ekonomikou to nevypadá vůbec dobře a výhledy do budoucna nejsou také úplně pozitivní. Jak z toho všeho nezešílet a zachovat si dobrou náladu?

   
  Druhá vlna aneb jak nezešílet v Covid-době
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Září 2020

  3 nejrozšířenější poruchy menstruačního cyklu

  Pravidelný menstruační cyklus je odrazem zdraví každé ženy. Už by dávno nemělo platit tvrzení, že menstruace je něco, za co by se měla žena stydět a nebo hůře - nasnášet. Ano, menstruace a určité části cyklu nemusí být vždy příjemné, ale jestliže žena porozumí tomu, proč se v určité fázi cyklu cítí tak jak se cítí, může z každé fáze vytěžit maximum. Bohužel důsledkem dnešní uspěchané doby a stresem se mnohem častěji stává, že je ženské tělo vyčerpané do takové míry, že to zasahuje do samotného cyklu. Zde jsou tři nejčastější poruchy, se kterými se ženy a dívky mohou setkat.

  3 nejrozšířenější poruchy menstruačního cyklu
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Září 2020

  Epilepsie a těhotenství: jak spolu souvisí?

  Epilepsie, nebo také padoucnice, je chronické neurologické onemocnění, které je provázeno epileptickými záchvaty. Patří mezi jedno z nejrozšířenějších neurologických onemocnění v České republice. Může se objevit v jakémkoliv věku a jeho průběh bývá často nevyzpytatelný. 

  Epilepsie a těhotenství
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Srpen 2020

  Psychika a její vliv na plodnost

  Až třetina párů odchází z reprodukčních klinik s tím, že se bohužel nepřišlo na příčinu neplodnosti. I přesto, že kliniky disponují moderním vybavením a profesionálními lékaři, pár neví, co je vlastně za problém a na co se mají zaměřit, co změnit. 

  Psychika a plodnost
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Srpen 2020

  Gynekologie GYNEM

  Určitě to také znáte - váš kalendář je nacpaný, plno schůzek a povinností, takže to, že máte na určité datum naplánovanou preventivní prohlídku lehce přehlédnete. Na preventivní prohlídky lidé častokrát nechodí, vždy navštíví lékaře až když nastane nějaký problém. Některé prohlídky je ale velmi důležité pravidelně absolvovat - mezi takové patří bezpodmínečně i gynekologická prohlídka.

   
  Gynekologie GYNEM
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Srpen 2020

  Metoda Egg freezing

  Medicína jde kupředu a my v dnešní době máme takové možnosti, o kterých se našim prarodičům ani nesnilo. Jde také o procedury, které se týkají zajištění plodnosti a vajíček, které budou připraveny, až přijde ten správný čas.

  Metoda Egg freezing
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Srpen 2020

  Co se skrývá za zkratkou IVF?

  V dnešní době má až 20 % párů problém s početím. Je to způsobeno mnoha faktory, mezi které patří například vyšší věk, fyziologické problémy, nadmíra stresu nebo také nezdravý způsob života. Jestliže ani po roce snažení žena nemůže otěhotnět, je na místě zvážit návštěvu IVF centra. Co vlastně IVF zkratka je a s čím se na klinice můžete setkat?

  Průběh IVF laboratoř
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2020

  Nehormonální antikoncepce: druhy, spolehlivost a mnohem více

  Nad formou ochrany před nechtěným početím se alespoň jednou v dospívání zamyslela každá dívka. V dnešní době je k dispozici velké množství druhů ochrany, je tedy z čeho vybírat. Antikoncepce může být, mimo jiné, dělena na hormonální a nehormonální. Jak se tyto dva druhy od sebe liší?

  Nehormonální antikoncepce
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2020

  Hormonální jóga: průběh, benefity a jak začít?

  Pohyb neodmyslitelně patří ke zdravému životnímu stylu. Co vlastně znamená pohyb? Pro každého je to něco jiného. Existuje mnoho různých druhů sportu, ze kterých si vybere opravdu každý. Člověk by si měl najít ten sport, který ho baví a kterému se dokáže věnovat dlouhodobě. Pod pojmem sport si možná hned většina lidí vybaví zvedání vah v posilovně a posilování na strojích. Což je v pořádku. Při snaze otěhotnět je ale důležité zamyslet se nad intenzitou pohybu - velmi vysoká intenzita a tím pádem velký kalorický výdej není pro tělo v tomto období žádoucí. Při intenzivním pohybu se vyplavuje stresový hormon kortizol. To znamená, že je to pro tělo určitý typ stresu, což se může zdát zvláštní, ale je tomu tak. Jak tedy zůstat fit a v kondici v období před otěhotněním a zároveň se blíže dostat ke svému JÁ? Zkuste hormonální jógu.

  Hormonální jóga
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2020

  PMS: faktický problém nebo pouze ženský výmysl?

  Asi každá žena to moc dobře zná. Přibližně týden před příchodem menstruace začne pociťovat určité změny, jak fyziologické, tak psychické. Ve společnosti je tento stav dobře známý pod zkratkou PMS - premenstruační syndrom. Mezi nejčastější příznaky patří deprese, úzkost, bolesti hlavy, svalů, kloubů, podbřišku, zvýšený tlak na prsou, příbytek váhy (z velké většiny voda), nechutenství, či zvýšená chuť k jídlu.

  Premenstruační syndrom
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červenec 2020

  Strašák jménem endometrióza

  Endometrióza může někomu znít jako cizí slovo. Ve společnosti se o ní moc nemluví a patří mezi tabu témata. Je však velmi důležité vědět, co se za tímto pojmem skrývá. Co to tedy je?

   
  Endometrioźa gynekologický problém
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2020

  Hormonální antikoncepce: pomocník nebo strašák?

  Hormonální antikoncepce (HA). Velmi aktuální a kontroverzní téma, o kterém by se mělo mluvit mnohem více než doposud. Jedna z nejznámějších forem HA - ve formě pilulek - je blíže představena v tomto článku. 

  Hormonální antikoncepce
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2020

  Ovulace: co vše je za tímto pojmem skryto?

  Nový článek je věnován pojmu ovulace. Co vše se za tímto slovem skrývá? 

  V první řadě je to jedna z fází ženského menstruačního cyklu. Je to nejkratší fáze, obvykle trvá pouze 1 den. Je však důležité, že ovulace není to samé jako plodné dny - ty totiž trvají až 5 dní a přesněji to jsou 3 dny před ovulací, ovulace a 1 den po ovulaci, kdy může být vajíčko oplodněno.

  Co vše znamená ovulace?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Červen 2020

  Kortizol a stres: jak ovlivňují lidské tělo a jak s nimi pracovat?

  Kortizol bývá spolu s adrenalinem vyplavován v těch situacích, kdy zažíváme nějaké napětí či stres. Ne náhodou se mu přezdívá jako stresový hormon. Na začátek je nutno říct, že stres nemusí nutně znamenat zlo a že existuje stres a stres. Určitě znáte to napětí, kdy vás čeká nějaká nová nebo těžká zkouška a pociťujete divný pocit v břiše nebo chvilku neposedíte - přesně toto je ten “dobrý” stres spojený s adrenalinem, který slouží i jako motivace danou zkoušku úspěšně zdolat. Po absolvování obvykle opadne a vy jste opět “v normálu”. Také se vyplavuje při fyzické zátěži nebo tréninku, protože i to je pro tělo v jistém slova smyslu stres. Pak tu máme ten druhý - chronický stres. Ten je konstantní a dlouhodobý. 

   

  Stresový hormon kortizol
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2020

  5 věcí, na které byste si měli odpovědět, než půjdete poprvé na IVF kliniku

  Pokoušíte se už nějakou dobu o miminko a stále se nedaří? Jedni přátele vám radí, abyste na to nemysleli, druzí zase, že byste měli začít už jednat s odborníky. Kdy je ale ta správná doba se svěřit do péče reprodukční kliniky? A co když naopak je u vás vše v normálu a jen si příroda dává na čas? Připravili jsem pro vás klíčové otázky, na které byste si měli sami nejprve odpovědět a poté zvážit, zdali už je čas zvednout sluchátko a objednat se na první návštěvu IVF kliniky.

  První návštěva IVF kliniky
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2020

  IVF je obrovská výzva. Nebo ne?

  IVF, neboli In Vitro Fertilization - umělé oplodnění, nezní na poprvé jako složitý proces - vejce jsou odebrána z těla (nebo od dárce), oplodněna v laboratoři a poté navráceny do dělohy k dokončení procesu ve většině případů. Co je na tom tak náročného?

  Je IVF výzva nebo ne?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2020

  Když se nedaří otěhotnět – může pomoci Akupunktura?

  Pokud se snažíte otěhotnět, pak je dobré jít otěhotnění také naproti. Někdy je třeba podpořit proces umělého oplodnění všemi možnými podpůrnými prostředky a jedním z nich může být právě Akupunktura, protože posílí imunitu, zlepší prokrvení, reguluje hormony, a redukuje stress, který je velmi negativní rádce žen v moment, kdy se připravují na umělé oplodnění.

  Jak může pomoci akupunktura s otěhotněním?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Květen 2020

  Jaké jsou příčiny mužské neplodnosti?

  Mnoho lidí si myslí, že v případě nemožnosti otěhotnět je “vina” na straně ženy. Ve skutečnosti je poměr mezi ženou a mužem více než vyrovnaný - ve 40% je příčina na ženské straně, v druhých 40% na mužské. Ve zbylých 20% se příčina nezjistí, nebo je problém na straně muže i ženy. Pojďme se tedy podívát na nejčastější příčiny mužské neplodnosti.

  Mužská neplodnost příčiny
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2020

  5 častých důvodů, které brání otěhotnění

  Sex jen při ovulaci nebo každý den? Kouření a alkohol? Jak tyto a další faktory ovlivňují šance na otěhotnění? Na 5 častých důvodů, které tomu brání, se pojďme podívat v novém článku.

  Co může bránit v otěhotnění?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2020

  Srovnání zemí: V jaké zemi nabízejí nejlepší IVF?

  V dnešní době je velmi dobře známo, že důvody pro cestování do zahraničí nejsou pouze práce nebo volný čas. Jedním z největších odvětví cestovního ruchu je zdravotnické odvětví, do kterého jsou zapojeny kliniky po celém světě.

  Nejlepší IVF umělé oplodnění?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2020

  7 TOP potravin podporující plodnost a správnou funkci hormonů

  To, že zdravý životní styl a zdravá strava je základ v mnoha aspektech života je dávno známé. Co se týče plodnosti, i na tu má náš výběr potravin velký vliv. Pojďme se podívat na 7 potravin, které podporují správnou funkci hormonů, optimální plodnost a stojí za to je do jídelníčku zařadit.

   
  Superpotraviny podporující plodnost a správnou funkci hormonů
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Duben 2020

  Znáte dobře svůj menstruační cyklus?

  Každý měsíc bolesti břicha, nepříjemné pocity v podbříšku, změny nálad, ale také nával energie a síly. Toto a ještě mnohem více se nachází pod pojmem menstruační cyklus. Komplexní proces dějů, který by neměl být podceňován a také nenáviděn - pravidelné krvácení je známkou toho, že ženské tělo dobře funguje a je zdravé (teď se nebavíme o krvácení při braní hormonální antikoncepce, v takovém případě to není “pravé” krvácení). Můžeme ho řadit do 4 fází a v tomto článku si blíže přiblížíme každou z nich.

  Znáte dobře svůj menstruační cyklus?
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2020

  COVID-19: Jak být fyzicky a psychicky fit?

  Celý svět nyní zažívá obrovskou zkoušku. Koronavirus, který je celosvětově rozšířen, zasáhl nějakým způsobem život nás všech. Existuje mnoho článků na toto téma, my bychom vám však chtěli předat pár tipů, jak zůstat fyzicky a psychicky fit, jak si svépomoci kolem sebe udělat neviditelnou, ale mocnou ochranu. Ne, není to bohužel zázračný lék, ale skupina opatření, která nám pomohou v boji s tímto neviditelným nepřítelem.

  Coronavirus Covid-19 tipy
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2020

  Rodinná klinika GYNEM a její příběh

  GYNEM, první rodinná IVF klinika v ČR, byla založena v roce 2013 v Praze. O toto centrum asistované reprodukce (IVF) se tak rozšířily služby společnosti GYNEM, která již od r.2010 provozovala dvě gynekologické ordinace.

  Gynem IVF centrum Praha
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2020

  5 nejčastějších mýtů o neplodnosti

  Žijeme v době, kde máme k dispozici nespočet informačních zdrojů, takže být kvalitně informován je v dnešní době náročnější než se zdá. V tomto článku si rozebereme 5 častých mýtů, které se týkají plodnosti a uvedeme vše na pravou míru.

  Zmatený pár plodnost
 • blognovinkanewsnouvellesnachrichtennotizia
  Březen 2020

  Tipy, jak na zdravý životní styl

  Zdravý životní styl. Tři slova, která neodmyslitelně souvisí s naší pohodou, tím, jak se cítíme fyzicky i psychicky a má vliv na spoustu věcí v našem životě, i na plodnost. Každý si pod tímto slovním spojením představí něco jiného. A to je správně - každý jsme jiný, individuální, jedinečný. Pojďme se ale podívát na pár základních pilířu toho, jakým směrem bychom měli směřovat.

  Zdravý životní styl