MENOPUR 75 IU / 600 IU / 1200 IU

Menopur

K čemu lék slouží

MENOPUR se užívá pro stimulaci tvorby a růstu vícečetných folikulů u žen podstupujících asistovanou reprodukci.

Jak lék skladovat

Uchovávejte v chladničce do 8°C. Chraňte před mrazem. Uchovávejte vnitřní obal v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem.

Jak se lék užívá

Léky užíváme vždy dle pokynu lékaře. Stimuluje se večer – zvolte si hodinu sama – doporučujeme čas mezi 18. a 19.hodinou, čas se musí dodržovat stále stejný. Začíná se užívat 2.-3. den menstruačního cyklu. Stimulace probíhá 10 až 15 dní. Délka stimulace je velmi individuální dle reakce každé klientky. 

Před aplikací léku si vždy umyjte ruce. Připravte si ampulku s lékem, injekční stříkačku s nataženým roztokem a přiloženou jehlou. Otevřete ampulku s práškem a odložte. Přiloženou jehlu nasaďte na stříkačku s tekutinou. Vstříknete veškerou tekutinu do ampulky s práškem a chvilku počkejte, dokud se zcela nerozpustí. S ampulkou můžete pohybovat, ale netřepejte s ní. Nyní stříkačku s jehlou vyhoďte do kontejneru. Pro aplikaci si vezmete jehlu s vyznačeným počtem jednotek a již nasazenou jehlou a natáhnete potřebné množství jednotek léku dle stimulačního protokolu (například jen 150 jednotek z 600). Nyní je lék připraven k aplikaci. Každý den natahujete novou dávku z této ampulky, kterou si po naředění uchováte v chladu do spotřebování. 

Pro vpich si zvolte oblast kolem pupíku ve spodní části břicha a místo aplikace každý den střídejte. V místě vpichu použijte dezinfekční polštářek. Aplikace léku by měla proběhnout do podkoží, proto vpich provádějte pod úhlem 90°stupňů s přidržením podkožní řasy. Vpíchněte celou jehlu do podkoží a posunem pístu zpět ověřte, zdali nejste v cévě. Pokud by se Vám stříkačka zbarvila krví, injekci vytáhněte a použijte jinou. Pokud je vše v pořádku, stiskem pístu stříkačky aplikujte lék. Použitou stříkačku s jehlou vyhoďte do kontejneru.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při užívání tohoto léku nejsou časté. Můžete pocítit například bolest hlavy, nevolnost, a v místě vpichu bolest, zarudnutí, svědění, podráždění nebo otok či modřinu.