OVITRELLE 250 mg

Ovitrelle

K čemu lék slouží

OVITRELLE se podává ke spuštění konečného zrání folikulů a luteinizace po stimulaci vaječníků, jinými slovy dokončuje zrání vajíček.

Jak lék skladovat

Neuchovávejte při teplotě nad 25 °C. Lék by měl být v lednici ve dveřích uchováván v původním obalu, aby byl chráněn před světlem a mrazem.

Jak se lék užívá

Léky užíváme vždy dle pokynu lékaře. Aplikace probíhá na konci stimulace a to: 32–36 hodin před punkcí folikulů, během kterých není již žádná injekce. Při cestování dodržujte pravidla časového posunu.

Před aplikací léku si vždy umyjte ruce. Připravíte si stříkačku s lékem. Vzduchovou bublinu nevypouštějte ze stříkačky, pouze ji poklepáním posuňte k pístu injekční stříkačky. Lék je připraven k aplikaci. 

Pro vpich si zvolte oblast kolem pupíku ve spodní části břicha a místo aplikace každý den střídejte. V místě vpichu použijte dezinfekční polštářek. Aplikace léku by měla proběhnout do podkoží, proto vpich provádějte pod úhlem 90°stupňů s přidržením podkožní řasy. Vpíchněte celou jehlu do podkoží a stiskem pístu stříkačky aplikujte lék. Použitou stříkačku s jehlou vyhoďte do kontejneru a každý den použijte jehlu novou.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při užívání tohoto léku nejsou časté. Můžete pocítit bolest hlavy, nevolnost, a v místě vpichu bolest, zarudnutí, svědění, podráždění, otok, modřinu, nebo bolest v podbřišku.