ORGALUTRAN 0.25 mg

Orgalutran

K čemu lék slouží

ORGALUTRAN se užívá při metodách asistované reprodukce jako doplňková léčba. Zabraňuje tedy předčasnému dozrání vajíčka a prasknutí folikulu.

Jak lék skladovat

Neuchovávejte při teplotě nad 25 °C, uchovávejte výrobek v původním obalu, aby byl chráněn před světlem a mrazem.

Jak se lék užívá

Léky užíváme vždy dle pokynu lékaře. Stimuluje se večer. Čas se musí dodržovat stále stejný. Při cestování dodržujte pravidla časového posunu. Začíná se aplikovat nejčastěji 6. den stimulace a pokračuje se s ním až do jejího ukončení.

Před aplikací léku si vždy umyjte ruce. Připravíte si stříkačku s lékem. Vzduchovou bublinu nevypouštějte ze stříkačky, pouze ji poklepáním posuňte k pístu injekční stříkačky. Lék je připraven k aplikaci.

Pro vpich si zvolte oblast kolem pupíku ve spodní části břicha a místo aplikace každý den střídejte. V místě vpichu použijte dezinfekční polštářek. Aplikace léku by měla proběhnout do podkoží, proto vpich provádějte pod úhlem 90°stupňů s přidržením podkožní řasy. Vpíchněte celou jehlu do podkoží a stiskem pístu stříkačky aplikujte lék. Použitou stříkačku s jehlou vyhoďte do kontejneru.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při užívání tohoto léku nejsou časté. Můžete pocítit například bolest hlavy, nevolnost,a v místě vpichu bolest, zarudnutí, svědění, podráždění, otok nebo hematom.