DECAPEPTYL 0,1 mg

Decapeptyl

K čemu lék slouží

DECAPEPTYL se užívá při metodách asistované reprodukce jako doplňková léčba ke stimulaci.  

Jak lék skladovat

Uchovávejte v chladničce v teplotě do 8 °C. Chraňte před mrazem. Uchovávejte vnitřní obal v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem.

Jak se lék užívá

Léky užíváme vždy dle pokynu lékaře. Stimuluje se večer – zvolte si hodinu sama – doporučujeme čas mezi 18. a 19.hodinou, čas se musí dodržovat stále stejný. Při cestování dodržujte pravidla časového posunu. 

Před aplikací léku si vždy umyjte ruce. Připravíte si stříkačku s lékem. Vzduchovou bublinu nevypouštějte ze stříkačky, pouze ji poklepáním posuňte k pístu injekční stříkačky. Lék je připraven k aplikaci.

Pro vpich si zvolte oblast kolem pupíku ve spodní části břicha a místo aplikace každý den střídejte. V místě vpichu použijte dezinfekční polštářek. Aplikace léku by měla proběhnout do podkoží, proto vpich provádějte pod úhlem 90°stupňů s přidržením podkožní řasy. Vpíchněte celou jehlu do podkoží a stiskem pístu stříkačky aplikujte lék. Použitou stříkačku s jehlou vyhoďte do kontejneru.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při užívání tohoto léku nejsou časté. Můžete pocítit např. bolest hlavy a únavu, akné, a reakci v místě vpichu jako bolest, zarudnutí, modřinu a otok.