Gonal F 450 IU

Gonal F

K čemu lék slouží

GONAL se užívá pro stimulaci tvorby a růstu vícečetných folikulů u žen podstupujících asistovanou reprodukci. 

Jak lék skladovat

Neuchovávejte při teplotě nad 25 °C. Lék by měl být v lednici ve dveřích uchováván v původním obalu, aby byl chráněn před světlem a mrazem.

Jak se lék užívá

Léky užíváme vždy dle pokynu lékaře. Stimuluje se večer. Zvolte si hodinu sama. Doporučujeme čas mezi 18. a 19.hodinou, čas se musí dodržovat stále stejný. Začíná se užívat 2.-3. den menstruačního cyklu. Stimulace probíhá 10 až 15 dní.

Před aplikací léku si vždy umyjte ruce. Připravíte si aplikační pero s lékem. Na samotné náplni aplikátoru můžete vidět risku s jednotkami a jeho maximální obsah. Otáčením boční části aplikátoru si nastavíte potřebný počet jednotek dle stimulačního protokolu pro dnešní den a nasadíte aplikační jehlu. Lék je připraven k aplikaci.

Pro vpich si zvolte oblast kolem pupíku ve spodní části břicha a místo aplikace každý den střídejte. V místě vpichu použijte dezinfekční polštářek. Aplikace léku by měla proběhnout do podkoží, proto vpich provádějte pod úhlem 90°stupňů s přidržením podkožní řasy. Vpíchněte celou jehlu do podkoží a stiskem boční části pera aplikujte lék. Použitou jehlu vyhoďte do kontejneru a každý den použijte jehlu novou.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při užívání tohoto léku nejsou časté. Můžete pocítit například bolest hlavy a únavu, akné, a reakcí v místě vpichu injekční stříkačky může být například bolest, zarudnutí, hematom neboli modřina a otok.